Čo nové v jedálni?

Čo nové v jedálni?

Tety kuchárky pod vedením pani vedúcej jedálne aj v školskom roku 2017/2018 budú pripravovať samé dobroty pre našich škôlárov. Pokračovať budeme v mliečnom programe EÚ „Školské mlieko“ a v programe EÚ „Školské ovocie“ (jablková šťava a šťavnaté jabĺčka pre deti 1xv týždni k obedu).

Pri zostavovaní jedálneho lístka sú dodržiavané zásady shválené Regionálnym ústavom verejného zdravotníctva. Dbá sa na vyváženú biologickú a energetickú hodnotu stravy a pitný režim. Pri príprave sa používajú zásadne čerstvé a kvalitné potraviny, mäso, ovocie, zelenina, mlieko a mliečne výrobky. Varí sa podľa Materiálno-spotrebných noriem vydaných Ministerstvom školstva SR.

Strava je upravená detskému organizmu – nedráždivá, nekorenená, nie presolená. Vylučené sú tzv. rizikové potraviny (mleté mäso z distr. siete, salámy, majonézy, párky, paštéty, údené mäso, vajíčka vo forme praženice, omelety a pod.). V MŠ je vylúčená úprava jedál vyprážaním!!!

Milí rodičia, ak by ste chceli vedieť viac o stravovaní detičiek, máte pripomienky, dobré nápady, návrhy alebo akékoľvek otázky týkajúce sa stravovania, máme pri našej MŠ stravovaciu komisiu, na ktorú sa môžete obrátiť.