Nástup do MŠ po celoplošnom testovaní

Nástup do MŠ po celoplošnom testovaní

Vážení rodičia,

prajem Vám pekný deň.Všetci vieme, akú dobu žijeme. Po celoplošnom testovaní Vás poprosím zajtra pred vstupom do MŠ , aby ste nám odovzdali na základe :

 

Usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“

Príloha 2 – Vyhlásenie zákonného zástupcu (1. 11. 2020) 417.11

a k nahliadnutiu sa preukázali výsledkom testovania.

 

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v nadväznosti na vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 15 a č. 16 zo dňa 29. a 30. októbra 2020 a uznesenie vlády SR č. 693/2020 vydáva toto usmernenie v súvislosti s celoplošným testovaním „Spoločná zodpovednosť“ . V bode 8 a) sa hovorí :

 

8. a) Zákonný zástupca, ktorý sa nevie preukázať negatívnym výsledkom testu, podľa vyhlášky č. 16 nemôže vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy alebo školského zariadenia. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tomto prípade odporúča, aby zákonný zástupca neumiestňoval dieťa do materskej školy na najbližších 10 kalendárnych dní.

 

Toľko na vysvetlenie tým z Vás, ktorí sa neboli testovať a pýtajú sa, či dieťa môže navštevovať MŠ.

Milí rodičia, prosím Vás o dodržiavanie týchto nariadení, uľahčíme a skvalitníme si tým toto nie veľmi pozitívne obdobie.

 

Zároveň by som vás chcela poprosiť, aby ste triednym učiteľkám zajtra nahlásili, ktoré detičky budú navštevovať MŠ v piatok 6.11. a v pondelok 9.11.2020. /počas ďalších jesenných prázdnin/.

MŠ bude v prevádzke, ale v obmedzenom režime, nakoľko mnohí z Vás ste už deti odhlásili . Opäť bude platiť, že ak bude detí málo, budú triedy pospájané a deťúrence budú musieť byť celý deň v rúškach , triedy budú musieť byť rozdelené na zóny, deti z jednotlivých tried sa nebudú môcť premiešavať. Bez rúšok budú iba počas stravovania a na školskom dvore.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa.

Katarína Malovcová
riaditeľka školy